Raport: Nasze zakupowe przyjemności. Na co wydajemy pieniądze?

0
66

88% Polek i Polaków sprawia sobie drobne zakupowe przyjemności, ale aż połowa z nich ma z tego powodu wyrzuty sumienia – tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie FaniMani.pl.

W badaniu zbadano zwyczaje zakupowe prawie tysiąca dorosłych Polek i Polaków. Okazuje się, że zdecydowana większość (88%) rodaków kupuje sobie drobne prezenty. Co piąta osoba robi to przynajmniej raz na dwa tygodnie, a tylko 12% deklaruje, że robi to bardzo rzadko lub wcale. Nieznacznie przeważają mężczyźni – do zakupowych szaleństw przyznaje się 91% Polaków oraz 86% Polek.

Polacy najczęściej kupują dla siebie ubrania lub buty (54%), kosmetyki (28%), słodycze (26%) oraz książki (25%). Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się perfumy i biżuteria. Z kolei mężczyźni znacznie chętniej wybierają sprzęt elektroniczny i gry komputerowe. Co ciekawe, panowie częściej niż panie kupują dla siebie słodycze – słodkie prezenty wybiera dla siebie 29% Polaków i 23% Polek.

Z badania wynika także, że te drobne zakupowe przyjemności wywołują wyrzuty sumienia aż u połowy rodaków. Częściej odczuwają je kobiety (55%) niż mężczyźni (47%). Polakom najczęściej doskwiera przekonanie, że powinni wydane pieniądze zaoszczędzić (43%), lub zainwestować w dom i rodzinę (38%).

Ze względu na dzisiejszy Dzień Kobiet, nie powinnyśmy mieć żadnych wyrzutów sumienia z zakupowych przyjemności… 🙂 To nasz dzień!

Zobacz pełną INFOGRAFIKĘ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here